вівторок, 3 грудня 2019 р.

День боротьби зі СНІДом.

   Результат пошуку зображень за запитом картинки день боротьби зі снідом"У неділю, 1 грудня, у різних куточках планети відзначили День боротьби зі СНІДом.
   Цю дату було обрано з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик соціальної терпимості та обміну інформацією щодо ВІЛ та СНІД.

неділя, 24 листопада 2019 р.

Олімпіада "На урок" - оцінка твого інтелектуального розвитку

        Доступність і цікавість олімпіадних завдань, можливість виконати їх за шкільним чи навіть домашнім комп"ютером - це лише частина позитиву, що його дарує учасникам інтернет-олімпіада "На урок". 
      А ще з"являється  віра у свої сили, адже не всі стають учасниками ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.
      Наш НВК пишається переможцями інтернет-олімпіади "На урок", щиро вітає та зичить їм нових здобутків.

понеділок, 18 листопада 2019 р.

Вірус Коксакі або синдром "рука-нога-рот"
     В Одесі через спалах ГРВІ та рідкісного вірусу Коксакі було закрито вісім класів в школі № 63. У кожному із закритих класів захворіло понад 30% дітей.
      Надворі пізня осінь, а саме перехідний період між осінню та зимою. Саме цей перехідний період дуже сприятливий для розмноження усіляких вірусів. Якщо ви помітили у себе чи свого молодшого брата, сестри дивні висипи на руках, ногах та обличчі – це може бути що завгодно. Одна із ймовірних причин – вірус Коксакі.
Результат пошуку зображень за запитом "картинка вірус Коксакі" Що це таке?  
До недавнього часу українці і чути не чули, і знати не знали про цей вірус.

субота, 5 жовтня 2019 р.

Нас знову кличе "Колосок"

 
У школярів нашого закладу знову гарні здобутки у Міжнародному природничому конкурсі "Колосок-весняний 2019", чому я, шкільний координатор, дуже рада. Раді і  безпосередні учасники конкурсу.  Почесні Золоті та   Срібні колоски - такими втішними призами нагородили організатори конкурсу наших учнів: 
Золотих колосків - 24; Срібних - 21 (деякі учні одержали відразу дві відзнаки, а дехто - навіть три -  в різних номінаціях). А ще всі учасники отримали трансформери,  з яких без особливих зусиль склали масштабну модель молекули  фулерену.  
Так, так,  того самого знаменитого фулерену, який називають загадкою природи і який випадково був відкритий у 1985 році.

     Школа нагороджена підпискою на журнал "Колосок" та газету "Колосочок" на друге півріччя 2019  року

Отримувати подарунки за свої знання - це завжди і приємно, і почесно, тому очікуємо на  добрий урожай і за результатами "Колоска осіннього - 2019". Нагадую, що засіватимемо ниву новими зернами знань 28 листопада 2019 року. Урожай зберемо весною 2020-го. (Матеріали для підготовки можна знайти на сторінці "Конкурс "Колосок"). Настала пора  поповнити свій багаж знань з природничих наук у ході інтенсивної підготовки до конкурсу.

          Шкільний координатор Валентина Олександрівна Чередниченко

"Дари осені" - це вже традиція

          Традиційна щорічна виставка-конкурс "Дари осені" порадувала креативністю і подарувала всім, хто її споглядав, позитивний настрій  та приємні здивування. Цьогоріч коридор школи прикрасили фантастичні вироби із найрізноманітніших природніх матеріалів, а ось див із людських огородів та барвистих букетів було замало. (Як пояснили батьки, це втрутилася в наші плани суха осінь.)  
         Три класичні номінації "Україна - квітучий наш край", "Земля віддячила врожаєм" та "Природа і фантазія" зібрали чимало призерів. Оригінальністю відзначалися чудові вироби Хуторської Єлизавети (3 клас) "Заєць має двоє вух", "Гості з далекої Африки" Камзьола Артема (3 клас), "Встали мати, встали й татко, а де наше дитятко?" Нагибіної Олени  (3 клас), колективна робота учнів 3 класу Колєснік Поліни, Дульського Володимира  та Муригіної Софії з оптимістичним підписом  "Вперед! У незвідані далі!", "Ягня" Іллічової Є. (5 клас).
     Дульський  Роман (6 клас) констатував: "Динозаври - моє захоплення". А ще на виставку приплив "Корабель надії" Слухая Костянтина (6 клас),  дочалапала  "Черепаха Тортила" Іллічова Сергія (8 клас), прикотився "Їжачок-хитрячок",  приплив гість із далекої Антарктиди "Пінгвін" Переносова Олександра" (8 клас), приповзла "Чарівна гусінь" та прилетіли фантастичні птахи та метелики - колективні роботи четвертокласників.
        Порадувала всіх осіннім букетом з ліричним підписом "Мелодія осені" Колісник Вікторія (6 клас). Він  нагадав нам про різнобарвну осінню палітру, якою  маємо встигнути помилуватися до приходу  дощів, хоч і довгожданних. А ось третьокласники Савків Іван та Савків Андрій здивували своїм "Чудо-букетом", зібравши дари рідної землі в оригінальній композиції. Слухай Василь у подібному стилі створив свою "Чарівну квіточку". 
Місця розподілилися таким чином: 
серед учнів початкової школи:
1 місце: 3 клас;
2 місце: 4 клас;

3 місце: 1 - 2 класи.
Серед  учнів старшої ланки: 
1 місце: 6 клас;
2 місце: 8 клас;
3 місце: 5 клас.
      Висловлюю подяку учням та їх батькам, класоводам та класним керівникам (Колодяжній В. П., Мельникович Г. М., Галкіній О. І., Чередниченко В.О., Шелєповій Т. А., Чередниченку С. І.), педагогу-організатору Сталинській Л. В.  за підготовку виставки-конкурсу "Дари осені" та просто за любов до рідної землі.
                                                             Учитель біології В. О. Чередниченко 

середа, 14 серпня 2019 р.

Методичні рекомендації. Хімія. 2019-2020 н. р.


Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки України
від  01. 07. 2019 р. № 1/11-5966

Хімія
Навчання хімії у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному роціздійснюватиметься за такими навчальними програмами:
7 - 9 класи – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Хімія. 7-9 класи, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804. Програму розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства (https://goo.gl/GDh9gC).
8 – 9 класи з поглибленим вивченням хімії – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням хімії, затверджена наказом МОН України від 17.07.2015 № 983. Програму розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства (https://goo.gl/GDh9gC).
У 2018/2019 навчальному році у старшій школі починається перехід на навчальні програми, розроблені відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392. Тому 10 та 11 класи навчатимуться за різними програмами:

пʼятниця, 12 липня 2019 р.

Методичні рекомендації. Біологія і екологія, 2019-2020 н. р.

У 2019/2020 навчальному році навчання біології в закладах загальної середньої освіти здійснюватиметься за такими навчальними програмами:
6-9 класи:
Програма з біології для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804. Програму розміщено на офіційному веб-сайті МОН України [http://mon.gov.ua/activity/education/zagalnaserednya/navchalni-programi-5-9-klas2017.html];
8 -9 класи з поглибленим вивченням біології:
Програма з біології для 8-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням біології, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 983. Програму розміщено на офіційному веб-сайті МОН України https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/programy-5-9-klas/biologiya1.pdf];
10-11 класи:
Програма з біології і екології для 10-11 класів закладів загальної середньої середньої освіти: рівень стандарту, затверджена наказом  Міністерства освіти і науки України від 23.10.2017 № 1407;
Програма з біології і екології для 10-11 класів закладів загальної середньої середньої освіти: профільний рівень, затверджена наказом  Міністерства освіти і науки України від 23.10.2017 № 1407.

пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Майбутнє України - за наукою


Результат пошуку зображень за запитом "картинка день науки"Вчені з університету Мічігану США з’ясували, що більшість тварин вдається до самолікування. Горобці, наприклад, приносять в своє гніздо недопалки, щоб захиститися від кліщів, метелики Монархи відкладають яйця на молочай, що захищає яйця від паразитів, а лісові мурахи використовують смолу, щоб запобігти зростанню мікроорганізмів в колонії. Раніше було відомо, що тільки шимпанзе здатні до самолікування. Це відкриття дає привід вести більш ретельні спостереження за тваринами, так як це може привести до відкриття нових ліків.

субота, 27 квітня 2019 р.

Гірчить Чорнобиль крізь роки

        
Чорнобиль. Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи.

Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. На уроці пам"яті школярі з непідробленою цікавістю і розумінням слухали розповіді ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС Колодяжного Василя Івановича та Бондаренка Віктора Вікторовича, між іншим, нашого шкільного водія.

четвер, 18 квітня 2019 р.

Твоє довкілля - де і яке воно?

 20 квітня - День довкілляІнтерв"ю з пологівськими школярами показало, що для когось довкілля  - це його дім і подвір"я, для іншого -  вулиця, на  якій росте і грається з однолітками, а для декого - це рідний край і мила серцю Україна.  
День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу
квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.
У Пологівському НВК, і це вже стало доброю традицією, у квітневі дні кипить робота на шкільному подвір"ї (прибирання, побілка стовбурів та бордюр, ревізія дерев у шкільному саду, їх обрізка, впорядкування клумб, висаджування зелних насаджень).

Цьогоріч було упорядковано 0, 03 га газонів та 6 клумб, висаджено 20 дерев на шкільному подвір"ї,  поповнено шкільний сад кущами смородини   та фруктовими деревами, ліквідовано одне сміттєзвалище, вивезено 0,5 тонни сміття.

понеділок, 25 березня 2019 р.

Хочеш дізнатися про академію Хана?

        Що спадає вам на думку, коли ви чуєте слово «хан»? Правитель? Вождь племені? Титул в стародавній Монголії? Зірка в сузір'ї Змієносця? Народ в Канаді? Адміністративна одиниця в Японії? 31 літера грузинської абетки?Місто на заході Німеччини?
       А як щодо словосполучення «Академія Хана»? Незвично, правда? Відразу представляється щось, пов'язане зі сходом. Коли ми запитали у дітей, вони відповіли: «Щось арабське або турецьке...», «Можливо, мене там навчать, як стати справжнім ханом?».







Насправді Академія Хана - це міжнародна освітня мережа.

понеділок, 18 березня 2019 р.

Результати не забарилися

ІІІ Всеукраїнська  інтернет-олімпіада “На урок"


Завершилася ІІІ Всеукраїнська  інтернет-олімпіада “На урок".  Щиро раді за переможців!
Основи здоровя Бєляєв Данило (5 кл.) - Диплом ІІ       ступеня;                          
Федоровська Анжеліка (6 кл.) - Диплом ІІІ ступеня;                                                    Чередниченко Максим ( 9 кл.) - Диплом ІІІ ступеня;
Колєснік Поліна (2 кл.) - Диплом ІІІ ступеня.
  Математика: Чередниченко Максим (9 кл.) - Диплом ІІІ ступеня
Хімія : 
Переносов Олександр (7 кл.) – Диплом ІІІ ступеня;
   Чередниченко Максим (9 кл.) – Диплом ІІІ ступеня.
Географія: Чередниченко Максим (9 кл.) - Диплом І ступеня
Фізика: Чередниченко Максим (9 кл.) - Диплом І ступеня
Інформатика: Герасименко Ксенія (2 кл.) - Диплом ІІ ступеня
Правознавство: Чередниченко Максим (9 кл.) - Диплом ІІІ ступеня
Ще раз вітаємо  з перемогою учнів та їх наставників!


четвер, 14 березня 2019 р.

Практичні поради щодо організації навчання за моделлю «Перевернутий клас».


   Ð ÐµÐ·ÑƒÐ»ÑŒÑ‚ат пошуку зображень за запитом "картинка перевернутий клас" Іноді вчителі відчувають, що настав час змін: робота з учнями потребує застосування нових форм і методів, дітям на уроці нецікаво – вони хочуть більше свободи і самостійності у навчанні. Що робити? Спробувати застосувати модель навчання «Перевернутий клас».

Що таке «Перевернутий клас»?

Модель навчання «Перевернутий клас» (Flipped Class) являє собою різновид змішаного навчання, головною особливістю якого є те, що домашнім завданням для учнів є робота в онлайн-середовищі: перегляд навчальних відеоматеріалів або інформаційних ресурсів для опрацювання нового навчального матеріалу або закріплення вже вивченого. Натомість у класі діти під керівництвом і за допомогою вчителя виконують практичні завдання до тієї теми, яку засвоїли вдома.

Міжнародний День боротьби проти гребель


Пов’язане зображення
Міжнародний День боротьби проти гребель, за річки, за воду і життя  - щороку відзначать 14 березня. На початку антигребельного світового руху, в 1998 році, в цей день пройшло більше 50 акцій протесту в більше ніж 20 країнах світу, в тому числі в Бразилії, Індії, Таїланді, Росії, Австралії, Японії, США. Більше 10 000 людей прийняли участь в демонстраціях, кампаніях відправки листів протесту, очистці річок. В наступному році учасників стало вже більше 100 000...
„У зв’язку з тим, що кількість незарегульованих рік швидко скорочується, ми можемо зіткнутися з впливом дамб не тільки на самі ріки, але й на інші природні об’єкти та явища. Зараз ми не в змозі оцінити шкоду від порушення природної течії ріки, а коли наслідки проявляться, буде вже пізно”, - говорить у звіті один з авторів, координатор програм WWF по дамбам Юта Коллер.

пʼятниця, 1 березня 2019 р.



Як не захворіти на кір: 7 запитань до інфекціоніста
Результат пошуку зображень за запитом "картинка кір"


Кір стрімко поширюється столицею: на 15 січня в Києві зафіксовано 87 випадків захворювання, з них 66 — у дітей. Медичний експерт дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, лікар-інфекціоніст Катерина Булавінова дає поради, як вчасно запобігти цій хворобі.
1. Чи правда, що діти хворіють частіше, але легше, ніж дорослі?
Так, найбільше захворіло дітей у віці до шести років. Але в зоні ризику також дорослі, які постійно перебувають у контакті з дітьми — вихователі, медпрацівники та вчителі
Кір — одна з найбільш заразних інфекцій. Кордонів для хвороби не існує, тож будь-яка невакцинована людина або та, у якої немає імунітету до кору, може захворіти.

неділя, 17 лютого 2019 р.

8 найкорисніших для організму фруктів



Всі фрукти корисні, а які най-найкорисніші?  Ви будете здивовані!
Результат пошуку зображень за запитом "картинка яблука"



Вже багато років учені зі всього світу намагалися з'ясувати, який найкорисніший фрукт за вмістом необхідних для організму мікроелементів.  Таким універсальним фруктом визнано звичайні яблука, котрі можна придбати в будь - яку пору року і в будь – якому місті чи селі. Це досить дивно, чи не так?  Чому саме яблуко…
       Яблука відрізняються великим вмістом антиоксидантів, які дуже потрібні особливо для людей, які проживають у величезних мегаполісах. Антиоксиданти містяться в бананах і апельсинах, проте одне яблуко може  замінити кілька даних фруктів.
      Яблука неймовірно корисні для тих, хто страждає анемією, оскільки в них міститься велика кількість заліза.
      Також вони є абсолютно гіпоалергенними, тому вживати їх можна з раннього дитинства. 

субота, 9 лютого 2019 р.

Артеріальний тиск: вікові норми

Все, що потрібно знати про артеріальний тиск


З фізіологічної точки зору АТ — це сила, з якою кров тисне на судинні стінки. Більш правильна назва — кров'яний тиск, оскільки кров тисне як на артеріальні, так і на венозні судини, інформує Ukr.Media.
Вимірювання показників тиску з допомогою спеціальних приладів можливо тільки у великих судинах, які знаходяться в близькості до шкіри, а  саме в артеріях, тому і показники тиску частіше називають артеріальними.
АТ залежить, в першу чергу, - від сили і швидкості серцевих скорочень і об'єму крові, що цей орган може прокачати за 1 хвилину. Значення мають також властивості самої крові і опір судинних стінок.
Фізіологічні норми тиску:
  • в 12-13 років рівень верхнього АТ не повинен перевищувати 125 мм рт. ст.
  • в 14-15 років тиск може підніматися до 130 мм рт. ст.
  • в 16 років допустимим вважається рівень систолічного артеріального тиску 125-135 мм рт. ст. і діастолічного – 80-85 мм рт. ст.
  • в 17 років не йде мова про те, що АТ підвищився, коли верхній показник залишається в межах 140, а нижній  -  90 мм рт. ст.

понеділок, 4 лютого 2019 р.

Новий урожай колосків

Традиційно урожай "Колосків" школярі Пологівського НВК збирають двічі: осінню та зимою. Ось і цього разу щиро раділи всі, адже вдалося зібрати 13 золотих та 26 срібних (у різних номінаціях) колосків. А ще діти отримали чудові подарунки від організаторів цього інтерактивного природничого конкурсу. Підготовка до конкурсу та безпосередня робота над завданнями "Колоска" сприяють розвитку критичного мислення, екологічного мислення у єдиному контексті з економічним, виховують любов до природи, розширюють кругозір.  Незабаром розпочнемо підготовку до "Колоска весняного -2019". Завдання та матеріали будуть розміщені на сторінці блогу "Колосок". Всім учасникам бажаю нових здобутків і перемог.
                      Координатор конкурсу Валентина Олександрівна Чередниченко

четвер, 31 січня 2019 р.

Банан - ягода корисна


Банан – найвища рослина в світі серед трав. Він може досягати 9 метрів у висоту. Плоди ростуть китицями і можуть включати від декількох десятків до сотень бананів. 
Багато хто задається питанням “Банан – це фрукт чи ягода?” “Кущ” банана в середньому 4-5 метрів у висоту в залежності від сорту. Тому його дуже легко сплутати з деревом. Насправді, якщо дивитися з наукової точки зору, то кущ банана -  це трава. Кожен рік стебло цієї рослини відмирає, а коріння з допомогою відростків пересувається в бік більш родючого ґрунту. А якщо банановий кущ -  це трава, значить і ростуть на ньому ягоди



banany_koryst_i_shkoda_2.jpg (86.32 Kb)
Батьківщина бананів - Південно-Східна Азія та Малайський архіпелаг.
Банани ростуть лише у теплому кліматі. До нас банани привозять з теплих країн, де їх зрізають ще зеленими, коли вони ще не достигли. В даний час найбільшими експортерами бананів є Індія, Китай, Бразилія, Єгипет і Таїланд.

вівторок, 8 січня 2019 р.

Розчини

Матеріал допоможе дев"ятикласникам поглиблено узагальнити знання з теми " Розчини" та підготуватися до розв"язування олімпіадних завдань.

Способи вираження складу розчинів

Важливою характеристикою будь-якого розчину є його склад. Склад розчину можна описати з якісного і з кількісного боку.
Для якісної характеристики розчинів використовують поняття “розведений” (містить відносно невелику кількість розчиненої речовини) і “концентрований” (містить відносно велику кількість розчиненої речовини).
Хімікам при роботі з розчинами необхідно знати їх кількісний склад, який виражається різними величинами.
Кількісно склад розчинів виражають через безрозмірні відносні величини – частки (масову, об’ємну, молярну) і розмірні величини – концентрації (масову, молярну, молярну концентрацію еквівалента).

Титриметрія

Сутність титриметричного методу аналізу
Титриметричний метод аналізу (титриметрія) – це кількісний метод аналізу, що ґрунтується на точному вимірюванні об’єму стандартного розчину, який витрачається на титрування точно взятого об’єму розчину речовини, що визначається.
Стандартний (робочий, титрований) розчин або просто титрант – це розчин, концентрація якого відома з високою точністю.
Титрування – повільне (по краплях) додавання стандартного розчину до розчину, що аналізується, до моменту встановлення точки еквівалентності.
Точка еквівалентності (ТЕ) – це момент титрування, коли кількість еквівалентів титранту дорівнює кількості еквівалентів речовини, що визначають. Точка еквівалентності визначається з допомогою індикаторів – речовин, які повинні змінювати своє забарвлення  в точці еквівалентності.