четвер, 31 січня 2019 р.

Банан - ягода корисна


Банан – найвища рослина в світі серед трав. Він може досягати 9 метрів у висоту. Плоди ростуть китицями і можуть включати від декількох десятків до сотень бананів. 
Багато хто задається питанням “Банан – це фрукт чи ягода?” “Кущ” банана в середньому 4-5 метрів у висоту в залежності від сорту. Тому його дуже легко сплутати з деревом. Насправді, якщо дивитися з наукової точки зору, то кущ банана -  це трава. Кожен рік стебло цієї рослини відмирає, а коріння з допомогою відростків пересувається в бік більш родючого ґрунту. А якщо банановий кущ -  це трава, значить і ростуть на ньому ягоди



banany_koryst_i_shkoda_2.jpg (86.32 Kb)
Батьківщина бананів - Південно-Східна Азія та Малайський архіпелаг.
Банани ростуть лише у теплому кліматі. До нас банани привозять з теплих країн, де їх зрізають ще зеленими, коли вони ще не достигли. В даний час найбільшими експортерами бананів є Індія, Китай, Бразилія, Єгипет і Таїланд.

вівторок, 8 січня 2019 р.

Розчини

Матеріал допоможе дев"ятикласникам поглиблено узагальнити знання з теми " Розчини" та підготуватися до розв"язування олімпіадних завдань.

Способи вираження складу розчинів

Важливою характеристикою будь-якого розчину є його склад. Склад розчину можна описати з якісного і з кількісного боку.
Для якісної характеристики розчинів використовують поняття “розведений” (містить відносно невелику кількість розчиненої речовини) і “концентрований” (містить відносно велику кількість розчиненої речовини).
Хімікам при роботі з розчинами необхідно знати їх кількісний склад, який виражається різними величинами.
Кількісно склад розчинів виражають через безрозмірні відносні величини – частки (масову, об’ємну, молярну) і розмірні величини – концентрації (масову, молярну, молярну концентрацію еквівалента).

Титриметрія

Сутність титриметричного методу аналізу
Титриметричний метод аналізу (титриметрія) – це кількісний метод аналізу, що ґрунтується на точному вимірюванні об’єму стандартного розчину, який витрачається на титрування точно взятого об’єму розчину речовини, що визначається.
Стандартний (робочий, титрований) розчин або просто титрант – це розчин, концентрація якого відома з високою точністю.
Титрування – повільне (по краплях) додавання стандартного розчину до розчину, що аналізується, до моменту встановлення точки еквівалентності.
Точка еквівалентності (ТЕ) – це момент титрування, коли кількість еквівалентів титранту дорівнює кількості еквівалентів речовини, що визначають. Точка еквівалентності визначається з допомогою індикаторів – речовин, які повинні змінювати своє забарвлення  в точці еквівалентності.