неділя, 11 лютого 2018 р.

Грип - це небезпечно. Профілактика та лікування

 Грип вважається найпоширенішим інфекційним захворюванням, і щорічно нагадує про себе в зимовий період. Щороку грипують мільйони дорослих і дітей  в усьому світі, а 250-500 тис. хворих помирають від ускладнень -  свідчать дані ВООЗ. У деякі роки епідемій число смертельних жертв вірусів грипу сягає мільйона.
 Що ж таке грип ?

   Якщо Ви думаєте, що грип - це просто грип, Ви дуже  помиляєтеся! Необхідно пам'ятати, що грип буває 3 видів:-А-,-В-,-С-. Зараз відомо більше 2 тисяч варіантів вірусу груп A, B і С.

    Це гостре респіраторне захворювання входить в групу ГРВІ та супроводжується ураженням дихальних шляхів і загальною інтоксикацією. Передається повітряно-крапельним шляхом.
     Вірус грипу легко змінюється. Щорічно з’являються нові його штами, з якими імунна система населення світу ще не зустрічалася. Інфекція здатна охопити величезні маси населення в короткі терміни.  Ідеальними умовами для вірусів є низькі температури повітря при підвищеній вологості. 
       Людство стикається з цим захворюванням протягом багатьох століть. Першою офіційно зафіксірвоаною епідемією є епідемія 1580, хоча в ті часи природа захворювання була невідома. Вперше вірус А виділений в 1933 році. Варіанти В і С були відкриті в 1940-м і 1947-му роках, відповідно. З тих пір вчені з різних країн світу почали активно вивчати грип, його симптоми, лікування, відкривши здатність вірусів до мутацій, створюючи і вдосконалюючи вакцини для профілактики зараження..

      Найбільш болісно протікає саме грип-А-. Щороку вірус грипу мутує, проте і всесвітня фармакологія не стоїть на місці, саме з цієї причини лікарі наполягають на щорічній вакцинації населення, адже  більша частина населення буде піддана захворюванню. Даний вірус проявляє себе протягом 2-3 діб, максимальний час, після якого проявляються симптоми - 5 діб.      Саме в цей період вірус веде активне життя у Ваших дихальних шляхах, при цьому істотно пригнічується миготливий епітелій, який виконує роль природного фільтра для легенів. За рахунок ураження епітелію, інші віруси мають повний і безперешкодний доступ до легень, що може закінчитися бронхітом або запалення легенів.     

   Що таке ГРВІ?

   ГРВІ - об'єднує гострі респіраторні вірусні інфекції, які в окремих випадках викликають ускладнення. ГРВІ приносять безліч незручностей, проте, вони не можуть зрівнятися за симптомами з грипом. У будь-якому випадку з'ясувати ступінь ризику дуже просто - аналіз крові і Ви будете точно знати, який вірус атакував Ваш організм.      Як відрізнити симптоми грипу від ГРВІ?

      Ознаки та симптоми грипу

1. Грип приходить несподівано і в лічені години повністю захоплює Ваш організм.

2. Грипу властиво різке підвищення температури (в окремих випадках до 40,5 градусів), підвищена чутливість до світла, ломота у всьому організмі, а також болі: головні і м'язові.

3. У першу добу захворювання грипом, Ви захищені від нежиті, що властиво тільки даного вірусу.

4. Найбільш активна фаза грипу припадає на третій-п'ятий день захворювання, а остаточне одужання приходить на 8-10 день.

5. Враховуючи, що інфекція грипу вражає судини, можливі крововиливи: ясенні і носові.

6. Після перенесеного грипу Ви можете підхопити інше захворювання протягом наступних 3-х тижнів, такі захворювання найчастіше протікають дуже болісно і можуть закінчитися летальним результатом.      

 Ознаки та симптоми ГРВІ

1. Хвороба проявляється поступово і найчастіше починається зі стомлюваності і зовнішнього прояву вірусу, наприклад, нежиті.

2. На наступний день після активації захворювання проступає сухуватий кашель, який з часом трансформується в мокрий (відхаркувальний).

3. Після перенесеного ГРВІ Ви можете підхопити інше захворювання протягом наступних 3-х тижнів, але на відміну від стану після грипу - вони будуть проходити в  легшій формі. 

Особливо важко вірусні захворювання проходять у маленьких дітей та літніх людей , у так званої, групи ризику.

 Сильна інтоксикація може привести до небажаних наслідків, рівень смертності, наприклад, від грипу становить 0,2% по всьому світу.

Як правильно лікувати грип і ГРВІ?    

    Лікування грипу
  • строгий постільний режим і рясне пиття,
  • жарознижуючі, антибіотики та противірусні препарати: Колдрекс, Тера флю, Аспірин,
  • полівітаміни та аскорбінова кислота,
  • препарати, що підтримують імунітет: інтерферон, афлубін, Імунал.
     Лікування ГРВІ
  • жарознижуючі: Колдрекс, Тера флю, Аспірин
  • препарати від кашлю і для виведення мокротиння,
  • протизапальні, протинабрякові, судинозвужувальні препарати і соляні розчини для носа,
  • полівітаміни, аскорбінова кислота,
  • препарати, що підтримують імунітет: інтерферон, афлубін, Імунал,
  • рясне пиття.
     Лікування грипу та ГРВІ народними засобами (як допоміжні засоби при медикаментозному лікуванні)      

      Лікування грипу народними засобами вбиває віруси і мікроби, запобігає повторному захворюванню.       Змішайте подрібнений часник і цибулю в рівних частинах, покладіть на тарілку і поставте в кімнаті.     

      Знижує температуру, поліпшує самопочуття.      Приготуйте відвар журавлини (на 1 склянку ягід 3 склянки води) і шипшини (на 1 склянку шипшини 1 л води). Змішайте. В 1/2 відвару додайте 1 ч. ложку меду. Випийте його теплим і вкутайтеся  ковдрою.   

       Полегшує дихання, зменшує сльозотечу, антивірусний засіб.       Приготуйте 1 стакан чорного чаю і відвару журавлини (як у попередньому рецепті), додайте дрібку м'яти. Пийте протягом години по 3-4 ковтки.     

       Потогінний засіб.       Залийте 1 ст. ложку липового цвіту 1 склянкою окропу і настоюйте 30 хв. Процідіть і пийте вприкуску з 1 ст. ложкою малинового варення.  

        Полегшує дихання, зменшує кашель.    Подрібніть м'якоть 1 скибочки лимона і змішайте з 2 ч. ложками цукру. З'їжте, запиваючи теплим чаєм. 

       Загальнозміцнюючий засіб.   2 ст. ложки бруньок сосни залийте 1 л окропу і варіть на водяній бані 30-35 хв. Потім ще 30 хв. настоюйте відвар, процідіть, приймайте по 1/2 склянки 3 рази на день. 

         Жарознижуючий засіб.  2 ч. ложки квітів чорної бузини залийте 1 склянкою окропу, настоюйте, закутавши, 40 хв. Приймайте по 1/2 склянки 2-3 рази на день.     

    Лікування ГРВІ народними засобами   

     Зменшує запалення слизової. Візьміть 1 ст. ложку полину і залийте 1 склянкою окропу. Настоюйте протягом 30 хв. Потім 1 стакан настою змішайте з 2 л води. Застосовуйте для ножних ванночок (впливає на біологічні точки).   

    Знижує закладеність і біль у вухах. Візьміть по 1 ст. ложці ромашки, календули, шавлії і залийте 3 склянками окропу. Настоюйте протягом 30 хв. Процідіть і полощіть горло теплим настоєм 3-4 рази на день.   

    Підвищує захисні сили організму, покращує самопочуття. Приготуйте 1 л чорного чаю і додайте по 1 ст. ложці соди і соняшникової олії (бажано нерафінованої). Робіть інгаляції, накрившись рушником. Після цього надіньте шерстяні шкарпетки, насипавши в них гірчицю. Накрийтесь ковдрою.    

     Антисептичний засіб, зменшує кашель і охриплість голосу.  Приготуйте компот із сушених яблук та інжиру в рівних пропорціях. Пийте теплим 2-3 рази на день маленькими ковтками.   

    Відхаркувальний засіб і для зменшення подразнення  горла.  Змішайте по 1 ст. ложці мати-й-мачухи і фіалки, залийте 2 склянками окропу і варіть 10 хв. Процідіть. На 1 склянку відвару додайте 1 ч. ложку соди і трохи остудіть. Полощіть горло теплим настоєм.    

    Загальнозміцнюючий засіб, знижує симптоми застуди.  Натріть 1/4 склянки імбиру, додайте до нього 1 склянка не дуже густого меду, 2 ст. ложки обліпихового соку і варіть протягом 5 хв. Додавайте отриманий засіб в чай по 1/2 ч. ложки кілька разів на день.   

    Ехінацея в боротьбі з грипом та ГРВІ

Ехінацею можна придбати в будь-якій аптеці у вигляді таблеток, крапель, настоянок і сушеного збору. Ехінацея багата активними речовинами, які посилюють природні захисні сили організму. Застосування ехінацеї запобігає розмноженню мікроорганізмів в організмі людини і сприяє знищенню хвороботворних бактерій та інфекцій. Препарати на основі ехінацеї використовуються для профілактики простудних захворювань і грипу.    

   Профілактика грипу та ГРВІ
  • Їжте цитрусові, солодкий перець, молочні і кисломолочні продукти, тверді сири, відварну рибу, яловичину, моркву зі сметаною, родзинками або курагою. Вітаміни А, С, цинк та кальцій, що містяться в цих продуктах, попереджають застуду і полегшують їх лікування. Але в гострий період хвороби не пийте молоко - воно затягує лікування.
  • Вранці і ввечері з'їдайте по 1/2 грейпфрута - це хороша профілактика ангіни. У грейпфруті містяться дубильні речовини, які створюють захисну плівку на слизовій.
  • Бережіть ноги від переохолодження і вогкості. Якщо все ж ви промочили ноги, пропарьте їх в гірчичній ванні (на 1 л води 2 ст. ложки порошку гірчиці), висушіть рушником і одягніть вовняні шкарпетки.
  • Вранці і ввечері протирайте обличчя і полощіть рот і горло відваром подорожника або евкаліпта. Це захистить слизові оболонки і шкіру від осідання хвороботворних мікробів.
  • Коли немає сильного вітру, одягніться тепліше і гуляйте, плавно вдихаючи і видихаючи повітря носом. Це допоможе зміцнити слизову носоглотки.
  • У період епідемій грипу, збираючись на вулицю, візьміть з собою носовичок, змочений слабким розчином марганцівки. Якщо поруч чхають і кашляють, закрийте хусткою ніс і рот. Це запобігатиме потраплянню інфекцій в організм.
         І на завершення хотілося б відзначити, що будь-вірусне захворювання, перенесене "на ногах" може погано відбитися на вашому здоров'ї в майбутньому. У будь-якому випадку, при перших ознаках захворювання постарайтеся відправитися до лікаря, здати всі необхідні аналізи і отримати рекомендації фахівця щодо стратегії лікування. Пам'ятайте про те, що будь самолікування може призвести до небажаних наслідків і ускладнень. Бережіть себе і будьте здорові! 

        За матеріалами відкритих джерел Інтернет-рессурсів

Немає коментарів:

Дописати коментар