Доповідь групи "Зима"

Вирощування підщеп у відкритому ґрунті.

У шкілці сіянців із насіння за 1-2 роки можна виростити дички-підщепи. Для вирощування дичок (підщеп) слід використовувати насіння дерев, які ростуть у нашій місцевості. Насіння можна брати як від диких, так і від щеплених дерев. 
     Дички-підщепи забезпечують сильний ріст рослини і дають добре розгалужену кореневу систему. Можна також брати насіння від місцевих культурних сортів. Найбільш придатні для цієї мети Антонівка та Аніс.
Краща підщепа для груші - це місцева дика груша. Вона дає розвинені, витривалі дички. Добрими підщепами є також сіянці Лукашова.
Кращими підщепами для вишні є дички, вирощені з насіння кислої вишні (наприклад, Володимирської). Насіння швидко втрачає схожість, а тому його треба сіяти незабаром після збору або стратифікувати.
Підщепами для сливи служать сіянці, отримані з насіння місцевої сливи, а також терносливи і аличі. За своєю витривалості тернослива і алича вважаються кращими підщепами.
Стратифікація
У тих випадках, коли немає можливості посіяти насіння восени, вдаються до їх стратифікації. Для цього беруть 3-4 частини чистого річкового піску або подрібненого торфу на 1 частина насіння яблуні чи груші і 7-8 частин на 1 частину насіння кісточкових культур. Торф або пісок зволожують водою і ретельно змішують з насінням так, щоб воно не торкалося одне одного і було розподілене рівномірно. Цим попереджується можливість перенесення цвілі з однієї насінини на іншу.
Горщики переносять в підвал, де підтримується температура +5 °. Коли кількість насіння, що наклюнолося, досягне 1%, його треба поставити на лід або закопати в сніг і зберігати там до посіву. Днів за два до посіву насіння слід знову внести в приміщення з температурою близько +5 °, щоб все воно наклюнулось.
Можна ящики з стратифікованим насінням винести на вулицю, поставити на сніг біля північної стіни будівлі і засипати снігом. Навесні, коли сніг починає танути, а через холодну погоду сіяти ще не можна, горщики краще прикрити снігом, щоб уникнути проростання насіння.
Для проходження стратифікації насіння яблуні і груші потрібно 40-60 днів, сливи і вишні 100 - 150 днів. Насіння яблуні та груші потрібно стратифікувати з осені або не пізніше, ніж за 60-70 днів до весняного посіву

Вирощування сіянців у відкритому грунті 

Під школу сіянців треба відводити кращі ділянки з легкої супіщаної грунтом, добре окультурені, без багаторічних бур'янів. Грунт для посіву насіння повинен бути добре і глибоко оброблений з осені: зораний під зяб, продискований, проборонований в двох напрямках. Органічні добрива, за наявності, вносять за рік до посіву школи сіянців. Восени необхідно підготувати посівні борозни і внести в них торфоперегнійну суміш (2 частини торфу, 2 частини перегною і 1 частина землі) в кількості 200 кг на 1 сотку.
Навесні перед посівом необхідно тільки розпушити грунт в борознах. Висівають насіння дворядковим способом з відстанню між рядами 80- 90 см.

Протягом усього вегетаційного періоду грунт у школі сіянців тримають в розпушеному стані, чистим від бур'янів. За літо проводять не менше 4-5 культивацій та розпушувань грунту. У посушливу погоду сіянці необхідно поливати.

Немає коментарів:

Дописати коментар