Доповідь групи "Осінь"

Зберігання яблук
Закладання на зберігання яблук і груш є особливим процесом, який відбувається в кінці вересня (остання декада) і в перших числах жовтня (перша декада). Чому лише в цей осінній період часу? Бо на зберігання закладають яблука пізньо-зимових сортів. Вони зберігаються найкраще і у них настає саме в ці терміни технічна стиглість.
Технічна стиглість - це стан, коли яблуко ще не зовсім дозріло, але лежати (зберігатися) буде дуже довго і добре, а через деякий час наступить пора споживчої стиглості, коли плід яблука  досягне найкращих смакових якостей.     Дуже важливо не пропустити цей важливий агроприйом, бо якщо обірвати яблука з запізненням, після 10-х чисел жовтня або в середині місяця,то яблука чи груші просто напросто перезріють на дереві. Плоди при запізнілому зборі будуть смачні і апетитні, але в лежкості будуть гірші . Якщо зняти їх раніше, в середині вересня, яблука до цього часу просто не визріють, не наберуться цукристості, яка їм властива.

Збір яблук на зберігання

Беріть яблуко обережно, обхвачувайте всією долонею, пальцями і повертайте його в будь-яку сторону, праворуч або ліворуч, одночасно тягнучи яблуко на себе вниз, і знімайте. Обов'язково, якщо ви хочете зберігати довго яблука або груші взимку, то обривайте плоди разом із плодоніжкою. Не  протирайте їх, а охайно кладіть у відро чи кошик. Важливо не  придавити яблуко чи грушу.
При знятті яблук з дерева за допомогою плодознімальника (що дуже небажано), важливо не пошкодити шкірку яблука.
      Ще треба звернути увагу, що, якщо яблуко матового кольору, воно у восковому нальоті, то його не треба витирати, натираючи до блиску. Восковий наліт на плодах яблуні оберігає їх від проникнення в середину плодів гнилі, грибків, цвілі, хвороб.
    Далі яблука складаємо в тару, і, якщо є така можливість, відразу ставимо їх в прохолодне місце або приміщення на 2-3 тижні .
    Потім робиться друге сортування  яблук.  Що це означає? Після карантинного терміну перебування (2-3тижні в прохолодному місці),  перебераємо плоди і відбраковуємо гнилі, м'яті, уражені грибком, пошкоджені яблука. Тепер приступаємо до упаковки яблук для тривалого зберігання на зимово-весняний період.

Зберігання яблук взимку

     Яблука  можна загорнути в папір, якщо їх небагато, або просто перекласти папером кожний ряд. Кладемо черешком вгору (як воно росло на дереві) в наші ящики або тару.

    Яблука складаємо рядами, рядів може бути 5-8, це залежить від висоти тари, але перевантажувати теж не варто, є великий ризик що нижні ряди будуть придавлені і швидко зіпсуються.
    Для більшості фруктів температукра повинна бути від +1 до -1 градуса. При цих температурах  плоди яблук не сохнуть, адже дихання у них мінімальне. Вони відмінно дозрівають і зимові сорти яблук зберігаються до квітня-травня, а іноді і до середини червня.
    Ще один закон зберігання яблук: не можна розміщувати їх у подвалі поряд з картоплею. Картопля і яблука несумісні.   За таких умов яблука покриваються плямами, загнивають, мають неприємний запах.
    Добре себе зарекомендував спосіб зберігання яблук   в поліетиленових пакетах, мішках. Яблука дихають повільно, газообмін слабкий, і вони зберігаються дуже добре, тільки мішок має бути досить щільним, і яблук туди можна покласти не більше 2-4кг.Обережно кладемо їх у мішок, зав'язуємо його мотузкою, і для невеликого газообміну робимо 5-6 отворів в різних місцях за допомогою сірників. В такому вигляді кладемо в ящики, туди, де вони будуть зберігається всю зиму.
     Багато залежить і від вологості повітря. Оптимальна - 90-95 відсотків. При більш низькій вологості плоди з тонкою шкіркою і слабким восковим нальотом (Голден делішес, Пепін шафранний, Джонатан) будуть швидко в'янути.

     Можна спробувати захистити яблука і від в'янення, і від грибкових хвороб. Для цього, наприклад, варто на кілька секунд опустити їх в розчин, приготований з розрахунку 50 грамів прополісу на 250 грамів спирту. Після цього просушити і викласти у підготовлену тару. Зазначеного обсягу розчину вистачає для 50 кілограмів яблук. Але, звичайно, ніякі розчини не допоможуть, якщо плоди будуть битими, недбало знятими з дерева. Навіть необережний натиск пальцем або подряпина нігтем можуть призвести до передчасного псування.

Немає коментарів:

Дописати коментар