пʼятниця, 17 серпня 2018 р.

Про опорні школи


Ольга Халепа: про опорні школи по-українськи
Автор: Ольга Халепа, учитель, громадський діяч.
Опорні школи… Очевидним фактом є те, що особи, які управляють країною (торгують, тримають, кришують – оберіть своє бачення), просто офігіли! Так, так, офігіли! Адже, знищуючи країну більше двох десятиліть, як черви яблуко зсередини, два десятки років нав’язуючи російську пропаганду та виховуючи на радянських принципах і рухаючи країну, у «найкращому випадку», під окупацію, а в найгіршому просто до прірви повної руйнації, ніхто із них не очікував, що в ослабленій, підточеній, прогнилій системі підніметься така хвиля патріотизму, що буде змітати все на своєму шляху, стільки стало тієї сили, задля реалізації національної ідеї та збереження незалежності країни.
Це був повний провал і крах розрахунків тих, хто управляв (торгував, зливав, кришував – обери своє бачення) країною. Звісно, такого допустити більше не можна, адже такі прорахунки дозволили виховати у родинах, громадських організаціях, у школах врешті-решт, людей, що стали на заваді реалізації планів Крісловладців, будованих десятиліттями.
Що ж ми будемо мати завтра? Це легко передбачити, аналізуючи «новаторські» реформи у різних сферах нашого життя. Наприклад, так звана реформа освіти і казочки про опорні школи. Так, вони і правда будуть оснащені суперкабінетами, так, на них будуть списані десятки мільйонів гривень, так, будуть підписані дозволи височайшими комісіями і відкриття показані на місцевих провладних телеканалах , а що ми будемо мати насправді?
Насправді ми матимемо класи, де за партами сидітимуть близько 40 учнів! І це не 40 учнів у міській звичайній школі! Це каша із дітей великої частини району, які мають різний рівень підготовки, різні генетичні можливості і навіть різний рівень здоров’я, бо поруч зі здоровими дітьми в таких школах сидітимуть і діти з обмеженими можливостями (так-так, інтернати теж закривають!)
Скажіть, чи зможе вчитель дати якісну освіту такій кількості учнів за 45 хвилин уроку? Ні! Він не робот, він людина, не зможе, як би він не старався! Бо нині потрібен індивідуальний підхід до кожного учня, як співає наш новий Закон про освіту. Тож легко передбачити, що учні, які мали нормальну успішність у своїх рідних школах, не отримавши своєчасної підтримки та уваги в чудо-опорній школі, опустяться на рівень-два вниз, що згодом позначиться і на складанні ЗНО, і на вступу у ВНЗ.

четвер, 16 серпня 2018 р.

Методичні рекомендації з хімії 2018 - 2019

Навчання хімії у закладах загальної середньої освіти у 2018/2019 навчальному році здійснюватиметься за такими навчальними програмами:
7 - 9 класи – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Хімія. 7-9 класи, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804. Програму розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства (https://goo.gl/GDh9gC).
8 - 9 класи з поглибленим вивченням хімії – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням хімії, затверджена наказом МОН України від 17.07.2015 № 983. Програму розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства (https://goo.gl/GDh9gC).
У 2018/2019 навчальному році у старшій школі починається перехід на навчальні програми, розроблені відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392. Тому 10 та 11 класи навчатимуться за різними програмами:

Методичні рекомендації з біології 2018 - 2019

У 2018/2019 навчальному році навчання біології та екології в закладах загальної середньої освіти здійснюватиметься за такими навчальними програмами:
  • 6-9 класи – Програма з біології для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804. Програму розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства [http://mon.gov.ua/activity/education/zagalnaserednya/navchalni-programi-5-9-klashtml];
  • 8 -9 класи з поглибленим вивченням біології – Програма з біології для 8-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням біології, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 17.07.2013 № 983. Програму розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України [https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/programy-5-9-klas/biologiya1.pdf];